//
Следи нѐ
To Top

Адел до Доналд Трамп: Немаш право да ја користиш мојата музика!

Британската поп ѕвезда Адел објави соопштение со кое сака да се огради од претендентот за кандидат на Републиканската партија на претседателските избори во САД, Доналд Трамп, откако тој ги користеше нејзините песни на митинзите. 

На неодамнешните митинзи на Трамп, е пуштан хитот на пејачката „Rolling In The Deep”, наведува Би-Би-Си.

реклама

– Адел не даде дозвола дека нејзината музика  може да се користи на која било политичка кампања, потврди потпаролот на ѕвездата.

Ова не е првпат пејачите да се оградуваат од Трамп, бидејќи користел нивни песни на митинзите.

Минатата година истото го направи и Стивен Тајлер, фронтменот на групата „Аеросмит“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: