//
Следи нѐ
To Top

Сара Мејс – невеста на третиот „The Bridal Fashion Night“ (ФОТО)

Во уникатен фустан на дизајнерката Зиане Бакиу, поп-пејачката Сара Мејс го отвори третиот „The Bridal Fashion Night“, вчеравечер во Македонскиот народен театар , во организација на Моден викенд Скопје.

Убавата пејачка ја нашминка Фросина Ангеловска – Фран а за фризурата се погрижи Дарко Петковски.

реклама

Модната ноќ посветена на невестите продолжи со ревиите на косовската модна куќа „Менакон“ зад која стои дизајнерката Надире Зимбери а потоа публиката премиерно ја виде колекцијата „Ретки бисери“ на ателјето за венчаници „Ал Апарел“ како и најновата колекција од „Elizabet design studio“.

0DB2C2845 copy

За прв пат пред македонската публика се претставија ателјето „Vlora&Kaltrina fashion designers“ од Косово и косовската дизајнерка Теута Матоши – Дурики која го затвори настанот кој се одржува трета година по ред.

За декорацијата на сцената со свежи мимози, се погрижи Јагода Пачемска од арт-студиото за цвеќе „Фа –Бу“.

Манекенките ги разубавуваше официјалниот партнер за фризура „Lakme“ во соработка со салонот за убавина „Beauty Bar“, како и „Аура“ -официјален партнер за шминка на третиот „The Bridal Fashion Night“ . За целосна нега и истакнување на вашата природна убавина , веќе познатите „L’Erbolario“.

Ателјето „ AVA“ е задолжено за дизајнирање на свадбени веселби, свадбени декорации и професионално осветлување. „Moet“ и понатаму останува присутен во сите важни моменти во животот. „Peugeоt“ и овој пат понуди соодветно возило за идните семејства, кое ќе ги задоволи барањата и на најпребирливите клиенти.

„Пелистерка“ традиционално остана официјална вода на настанот и верен поддржувач на македонската мода и убавина а винаријата „Камник“ ексклузивен партнер за сите венчавки.

„Среќни сме што по трет пат им ја разубавивме вечерта на сите идни невести и што успеавме да им го олесниме изборот на „најважниот фустан“ како и изборот на другите детали потребни за организирање на свадбениот ден.“, велат организаторите.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијафевруари 6, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијафевруари 6, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијафевруари 6, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: