//
Следи нѐ
To Top

Ријана се испроба и како моден креатор

Познатата пејачка Ријана на тековната Недела на модата во Њујорк се појави и во улога на коден креатор.

Имено, на собирот на модата во Њујорк Ријана ја промовираше својата колкеција „Фенти Пума“, за која инспирацијата ја црпела од јапонската традиција и култура. Моделите на Ријана се исклучително во црно-бели тонови.

реклама

Во пресрет на ревијата, организрана во мрачна атмосфера со многу чад и огледата, Ријана изјави дека „ужива во креирањето и во изразувањето на несекојдневните идеи што и паѓаат на памет“.

– Најдоброто во се е да имате можност да се изразите, истакна Ријана, додавајќи дека модата е нешто „што природно се искажува“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: