//
Следи нѐ
To Top

ФОТО: Жељко Самарџиќ ја закрои виновата лоза на Тиквеш

Балканската музичка ѕвезда Жељко Самарџиќ се запозна со традицијата на закројување на виновата лоза на лозовите насади на винарската визба „Тиквеш“ на локацијата Лепово.

По кратките упатства за начинот на закројување, Самарџиќ веднаш со задоволство и самиот се фати за клештите и стана дел од традиција.

реклама

– „Сум слушнал за квалитетот на македонските вина, но она што овде го видов и можев да го пробам самиот ги надмина и моите најголеми очекувања“, вели Самарџиќ кој синоќа одржа спектакуларен концерт во Скопје, по повод празникот на виното и љубовта.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијафевруари 14, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијафевруари 14, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијафевруари 14, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: