//
Следи нѐ
To Top

ФОТО: Пожар во зградата на ЕЛЕМ и ЕВН на плоштад

Пожар избувна претпладнево во зградата на ЕЛЕМ и ЕВН Македонија во центарот на Скопје.

Од СВР Скопје информираа дека пожарот бил пријавен во 9:45 часот.

реклама

Противпожарни екипи интервенираа со шест возила и со водени топови успеаја да го исгаснат пожарот. Засега нема информации за поведени и за причинетата материјална штета. Повеќе детали надележните најавија за подоцна во текот на денот.

133033369 133033372 133033377 133033374 133033378
<
>

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: