fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО: Погледнете ги убавините на снежната Шар Планина!

Останато

ВИДЕО: Погледнете ги убавините на снежната Шар Планина!

Екипа на Montem adventure productions ја посети Македонија и се искачи на највисониот врв на Шар Планина – Титов Врв (2.747) метри.

Чудесен ден со штотуку паднат снег, сонце и силен ветер. Еден од најчудесните погледи со оглед на тоа што врвот е релативно низок, пишува во објаснувањето на видеото од посетата на Шар Планина.

На Шар планина има многу езера, а и повеќе врвови со надморска висина над 2.000 метри, како и пространи пасишта.

Сето ова покрива површина од околу 1.600 квадратни километри, што ја прави трета планина по површина на Балканот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Останато

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.