//
Следи нѐ
To Top

Вилијам и Кејт ги однесоа своите деца на прво скијање (фото)

Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт ги однесоа нивните деца, двегодишниот Џорџ и десетмесечната Шарлот на прво скијање.

Симпатичното кралско семејство деновиве престојуваше во Франциа, каде во тајност да уживаше во сите убавини на зимата, но фотографии од овој семеен одмор сепак се појавија во јавноста.

реклама

На фотографиите може да се види среќното четиричлено семејство како позира во снегот, а на една фотографија Вилија се обидува да и „фрли“ снег на Кејт.

Познатите родители успеаја да ги избегнат папараците и поканија само еден фотограф за да ги забележи среќните семејни моменти кои одлучиле да ги споделат со целиот свет.

Децата на фотографиите носат мали скафандери – Џорџ син, а Шарлот бел, а британски медиуми веќе објавија дека за облека на малита принцеза е „одговорна“ куќата „Џон Левис“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: