//
Следи нѐ
To Top

Најголемата пица од 60 сантиметри пристигна во градот!

Proper Pizza е познат ланец на пицерии што се шири и во Скопје. Покрај другите ексклузивитети единствено во оваа пицерија ќе се прави пица со димензија од 60 сантиметри во дијаметар. Вистински и автентичен рецепт за пица, докажан квалитет и баран вкус се причините што овој бренд присутен во неколку европски градови станува се популарен и поприсутен.

– „Отворањето на објектот во Скопје е природен развој на настаните, со оглед на тоа што сме присутни во неколку европски градови каде сме познати по нашиот автентичен вкус, пријатната атмосфера и високиот квалитет на услугата. Овие три работи ни помогнаа во создавање на бренд и негово ширење. Она што нè прави посебни е тоа што подготвуваме пица со најголем дијаметар и што нудиме решение за сечиј вкус, односно во нашата рецептура за пица сме приврзаници на оригиналната пица, а со разните додатоци овозможуваме вкусови соодветни и за најпребирливите. Со еден збор Proper Pizza е место за вистинска пица по желба во пријатен и релаксирачки амбиент што ретко се среќава во градов“, изјави ко-сопственикот Рамадан Реџепи.

реклама

На површина од 160 метри квадратни, гостите ќе може да уживаат покрај во вкусната пица уште и во модерен и софистициран ентериер, каде се употребени тонови на бои што стимулираат пријатни моменти со пријателите или семејството.

Proper Pizza otvoranje (10) Proper Pizza otvoranje (7) Proper Pizza otvoranje (8) - Darko Ilievski Proper Pizza otvoranje (15) Proper Pizza otvoranje (13) Proper Pizza otvoranje (3)
<
>

Proper Pizza е косовска франшиза на пицерии која што постои од 2002 година и за многу кратко време израсна во успешен ланец присутен во Австрија, Англија, Германија и Албанија, а наскоро е планирано ширење во Србија и Грција.

Новата пицерија е лоцирана во старата скопска чаршија. Ова катче на беспрекорната пица ќе работи седум дена во седмицата, од 9.00 до 24.00 часот во работни денови и во недела, а во петок и сабота до 1.00 часот по полноќ.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијамарт 24, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијамарт 24, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијамарт 24, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: