//
Следи нѐ
To Top

Фотограф го „фати“ најопасниот момент во океанот!

Неверојатна фотографија на ајкула која лови во океан на Бахамите му овозможи на британскиот  нуркач Тери Стили (46) да победи на глобалното подводно фотогрфско натрпеварување. 

Пред само три години Тери Стили првпат зел фото-апарат во рацете, но судиите на конкурсот на сајтот „Underwaterphotography.com“ сеедно му ја доделија првата награда.

реклама

Повеќе од шест илјади фотографии учествуваа во натпреварувањето, во кое имаше 17 категории, вклучувајќи фотографии над вода, фотографии со ајкули, па дури и подводни со модели.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијамарт 30, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијамарт 30, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијамарт 30, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: