fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Инстаграм забрани фотографија на торта поради бизарна причина

Занимливости

Инстаграм забрани фотографија на торта поради бизарна причина

Инстаграм, кој е познат по неговиот ригорозен софтвер кој детектира се што е недолично и веднаш ги отстранува спорните фотографии, забрани објавување на снимка на торта.

Имено, извесна Фиона Мосели на Твитер објави дека Инстаграм ја отстранил фотографија на торта што ја поставила нејзината мајка. Причина? Инстаграм мисли дека на фотографијата има женски гради.

Оваа социјална мрежа има автоматски софтвер кој ги отстранува сите фотографии каде ќе препознае брадавици од гради, а украсите од марципани на тортата очигледно го „вклучиле алармот“.

Работата да биде побизарна, станува збор за велигденска декорација која симболички го претставува Исус и неговите апостоли.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.