//
Следи нѐ
To Top

Обожавателите незадоволни од новиот изглед на Џастин Бибер (ФОТО)

Канаѓанецот Џастин Бибер (22) го отвори доделувањето на наградите „iHeartRadio Music Awards“, каде ја освои наградата за машки изведувач на годината, при што и ја покажа и својата нова фризура, која не предизвика воодушевување кај обожавателите. 

Имено, косата на славниот пејач е претворена во руси сукани прамени, со кој еден ден претходно се пофали на Инстаграм.

реклама

Младиот пејач на сцената се појави во хокеарски дрес, искинати фармерки и неколку златни синџири околу вратот.

justin-bieber-at-iheart-radio-awards-1459761628-view-1[1]

Освен наградата за машки изведувач на годината, Џастин ги понесе и наградите за „денс“ песна на годината, најдобра соработка, најдобра кавер песна, а незаменлив беше и во категоријата „Best Fan Army“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: