//
Следи нѐ
To Top

ФОТОГАЛЕРИЈА: 5000 лалиња во цветните леи низ Скопје

Во рамките на програмата на Град Скопје за уредување и одржување на јавните зелени површини, екипи на Градот Скопје, изминатиот месец интензивно го садеа пролетниот расад во цветните леи по жардиниерите на булеварите, улиците и во Градскиот парк.

Старото цвеќе е заменето со виоли-темјанушки и друг пролетен расад, а во леите се засадени и околу 5 000 лалиња со различни бои.

реклама

На терен работат екипите на ЈП „Паркови и зеленило“, а разубавувањето на градот со сезонски расад ќе продолжи и во текот на наредните денови.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
<
>
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: