//
Следи нѐ
To Top

Почина актерката Дорис Робертс

Американска глумица Дорис Робертс, која беше најпозната по улогата на мајката на Рејмонд од серијата „Сите го сакаат Рејмонд“, почина во 90-та година од животот.

Актерката кариера ја започна во 50-те години од минатиот век, а толкуваше улоги на Бродвеј, во бројни филмови и телевизиски серии.

реклама

Сепак, најголемата слава ја стекна со улогата на мајката на Рејмонд во хумористичната серија „Сите го сакат Рејмонд“, за која освои и четири Еми награди.

Гледачите ја паметат и по улогата во филмот „Лудиот Божиќ“, кој е дел од филмскиот серијал за бизарните патувања на семејството Грисволд.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: