//
Следи нѐ
To Top

Адел најбогата пејачка во Британија

Британската поп сензација Aдел е најбогатата пејачка во Велика Британија, а нејзиното богатство се проценува на 85 милиони фунти. 

Само со три албуми, 12 синглови и вкупно три светски турнеи зад себе, Адел стана она што на многумина не им успеа ни после долгогодишната музичка кариера.

реклама

Порталот  „Sunday Times RICH List“ објави дека Адел го постави својот рекорд со тоа што за само една година на списокот се искачи од 40-тото на прво место на најбогати музичари во Британија.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: