//
Следи нѐ
To Top

Започна аутопсијата на Принс

Започна аутопсијата на американската поп ѕвезда Принс, кој почина на 57-годишна возраст во родниот град Минеаполис, во државата Минесота, соопштија американските лекари по судска медицина, пренесуваат светските агенции. 

Докторите прецизираа дека замењето на материјал и истражувањето ќе потрае неколку дена, а за резултатите од конечната анализа, кои можат да покажат евентуално присуство на отровни материи или дрога во телото, се потребни и неколку седмици.

реклама

Нема да се даваат информации се додека не излезат конечните резултати од анализата, објаснија американските доктори по судска медицина.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: