//
Следи нѐ
To Top

ФОТО: За нас обична ќесичка – за нив планина отпад

Оваа фотографија на Уна Николоска, ученик во прва година во гимназијата „Раде Јовчевски Корчагин“ е направена во туристичката населба Трпејца на брегот на Охридското Езеро.

Македонското ,,Сан Тропе‘‘ повторно се соочуваше со истите проблеми кои го загрозуваа биодоверзитетот – водоснабдувањето, фекалната канализација, недостиг на корпи за отпадоци и најважното – недостиг на еколошка свест.

реклама

АКО НЕЧИСТОТИЈАТА Е ОКОЛУ НАС – ТОГАШ Е И ВО НАС!

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијааприл 27, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијааприл 27, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијааприл 27, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: