Следи нѐ
To Top

ЖЕНСКО Е: Се породи пејачката Тамара Тодевска!

Според информации кои ги пренесува порталот Музика 24, пред само некоја минута нашата позната македонска поп пејачка Тамара Тодевска на свет донесе здраво женско бебе кое што е тешко 2,980 кг и долго 49 сантиметри.

Таа своето породување го имаше во една од најдобрите македонски клинички приватни болници Аџибадем Систина.

реклама

Редакцијата на Популарно.мк и посакува многу здравје и убави празнични денови како на младата мајка, така и на штотуку роденото бебенце.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.