Следи нѐ
To Top

5-ти “Spring Wine Festival” од 11-15 мај 2016 во Скопје

Од 11-ти до 15-ти мај веќе традиционално по петти пат на паркингот на Веро Центар го најавуваме ексклузивниот пролетен вински фестивал – “Spring Wine Festival”.

Како изминатите изданија на фестивалот, така и оваа година ќе можете да уживате во дегустација на најубавите сортни македонски вина и вкусни деликатеси по промотивни цени, пропратени со богата музичка програма која ќе ги задоволи вкусовите на разновидната публика.

реклама

Од среда до недела паркингот пред Веро Центарот ќе се претвори во место каде мирисот на пролетта, љубовта и виното ќе ги возбудат сетилата и ќе ги задоволат вкусовите на традиционално многубројните посетители.

Ве покануваме од 11-ти до 15-ти мај пред Веро Центарот, да бидете дел од петтото издание на најпосетениот пролетен вински фестивал – “Spring Wine Festival”.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Ѓорги Селковаприл 29, 2016
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Ѓорги Селковаприл 29, 2016
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Ѓорги Селковаприл 29, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.