Следи нѐ
To Top

Од 13-ти до 20-ти јуни ќе се одржи втората Интернационална академија за младинско вмрежување

По минатогодишниот масовен успех, и оваа година во периодот од 13-ти до 20-ти јуни, 2016 година во просториите на хотелот Молика ќе се одржи втората по ред Networking 101: Интернационална академија за младинско вмрежување.

Истата има за цел обединување на млади ширум светот преку знаење и проактивност и тоа со цел поттикнување позитивна промена, на локално и глобално ниво. Како показател за ова е и фактот што се очекуваат учесници од повеќе од 20 земји низ 5 континенти.

реклама

Проектот истотака нуди можност за стекнување нови вештини, унапредување на својот лидерски потенцијал, работа во тим како и изучување на практични и детални елементи во склоп на семинарите наведени подолу.  Надвор од ова, учесниците истотака ќе имаат можност да се запознаат и со значителен број на експерт гости како и да учествуваат на бројни networking сесии.  

13105913_10206500648097490_948964802_o

Повикот е наменет за проактивни, талентирани и амбициозни млади луѓе на возраст од 15-20 години. Академијата е од интернационален карактер на која ќе учествуваат учесници од 20 земји низ 5 континенти.

Согласно ова, познавањето на англиски јазик е неопходно за следење на предавањата. Се вкупно, академијата има капацитет од вкупно 50 учесника.

Апликацијата за овогодинашната академија можете да ја надете овде: http://goo.gl/forms/XmiO0YfWD7

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Наука

 • Почина Пол Ален, соосновачот на Мајкрософт

  Соосновачот на Мајкрософт, Пол Ален почина вчера на 65 години. Претходно, тој и соопшти на јавноста дека ракот што веќе еднаш...

  Информативна Редакцијамај 3, 2016
 • Чернобил повторно произведува струја

  Украинските власти одлучија на најдобар можен начин да ја искористат загадената зона околу Чернобил и на местото каде што се случи...

  Информативна Редакцијамај 3, 2016
 • Речиси 260 луѓе загинале правејќи самослик

  Со појавата на „паметните телефони“, самосликовите станаа прилично популарни. Но, едно ново индиско истражување покажува дека тие можат да бидат и...

  Информативна Редакцијамај 3, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.