Следи нѐ
To Top

Џастин Тимберлејк ќе настапи на Евросонг

Светската ѕвезда Џастин Тимберлејк премиерно ќе ја изведе својата нова песна за време на финалето на Евросонг, сабота 14 мај.

Првпат во историјата на Евровизија светска ѕвезда, која не се натпреварува во изборот, ќе се појави на сцената на Евросонг во Стокхолм и ќе ја отпее песната „Can’t stop the felling“.

реклама

– Многу сме среќни и возбудени затоа што Џастин Тимберлејк ќе отпее нова песна. Ќе биде посебно затоа што песната со Џастин заедно работеа шведските текстописци Макс Мартин и Шелбек, изјави Свен Стојановиќ, продуцент на овогодинешниот Евросонг.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Настани

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.