//
Следи нѐ
To Top

Избрани првите финалисти на „Евросонг“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во финалето на „Евросонг 2016 година“ на 14 мај во Стокхолм, освен „големата петорка“ ќе настапат и претставниците на Азербејџан, Русија, Холандија, Унгарија, Хрватска, Австрија, Ерменија, Чешка, Кипар и Малта. 

На овогодинешниот  музички натпревар ќе учествуваат вкупно 41 земја од Европа  и Австријалија, а нашата претставничка Калиопи ќе настапи утре, во втората полуфинална вечер, под реден број осум.

реклама

Шведска по третпат е домаќин на Евросонг.

_AP60927 _AP61033 _AP61190 ANV_9718 ANV_9658 _AP60651
<
>

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: