//
Следи нѐ
To Top

Во Грција викендот само пеш поради штрајк на грчките цариници

Граничните премини кон Грција „Ники“ („Меџитлија“) и „Дојрани“ („Стар Дојран“) за време на викендот ќе бидат затворени за патнички и товарни моторни возила поради штрајк на грчките цариници.

На ГП „Евзони“ („Богородица“), пак, сообраќајот при влез и излез од Грција ќе се одвива со прекини, односно на секои два часа прекин, ќе се пропуштаат возила во времетраење од 15-тина минути.

реклама

Македонското МВР добило извесување од грчките погранични служби дека преминувањето на границата пеш ќе биде дозволено за сите патници.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: