//
Следи нѐ
To Top

Кутија полна со лименки „Редбул“ падна пред Градежниот факултет во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Голема кутија полна со популарниот енергетски пијалок „Редбул“ утринава го привлече вниманието на случајните минувачи и студентите на Градежниот факултет во Скопје, која навидум изгледаше како пуштена од хеликоптер на оваа локација.

Меѓутоа, кутијата не паднала од небото, туку станува збор за новата герила акција на компанијата Редбул која официјално ги стартуваше промоциите на нивниот нов летен освежувачки пијалок Red Bull Summer Edition.

реклама

Студентите и случајните минувачи имаа можност да си земат по една лименка и да уживаат во овој нов пијалок.

DSC_9986 DSC_9872 DSC_9878 DSC_9881 DSC_9947 DSC_9899 DSC_9904 DSC_9936 DSC_9939
<
>

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: