//
Следи нѐ
To Top

Ријана на семејна вечера отиде во проѕирен фустан (ФОТО)

Ријана синоќа прошета по улиците на Њујорк, а гардеробата што ја носеше ги изненади и папараците кои ја чекаа „во заседа“.

Имено, Ријана носеше фустан на модната марка „Гучи“ од најновата колекција за пролет/лето 2016 година, кој е целосно проѕирна, а пејачката не се обиде ниту да ги сокрие градите.

реклама

Тоа што целата ситуација ја прави повеќе интересна е фактот дека Ријана оделе на вечера со членови на нејзиното семејство во хотелот „Едишн“.

Rihanna was spotted out in NYC on Wednesday evening, as she headed to dinner with family at the Edition Hotel. The singer put on a stunning display in Gucci SS16, wearing a green, lace dress. Pictured: Rihanna Ref: SPL1291404 260516 Picture by: 247PAPS.TV / Splash News Splash News and Pictures Los Angeles:310-821-2666 New York: 212-619-2666 London: 870-934-2666 photodesk@splashnews.com

 

Дури и оние кои ја фалеа за нејзината модна смелост сега коментираат, дека проѕирниот фустан е несоодветен за вечера со членови на семејството.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: