//
Следи нѐ
To Top

Џони Деп и Амбер Херд се разведуваат

Филмската ѕвезда Џони Деп и неговата сопруга, исто така, актерката Амбер Херд се во постапка на развод, откриваат документите на судот во Лос Анџелес.

Херд (30) поднесе барање за развод до Високиот суд во Лос Анџелес, а како причина наведе „непомирливи разлики“ со Деп. Двојката се венчаше пред 15 месеци и немаат деца.

реклама

Неодамна двајцата беа вплеткани во еден судски процес во Австралија, откако беше откриено дека Херд илегално во таа земја внела две кучиња. Таа во април ја призна вината, односно фалсификување на документи. Деп во меѓувреме бараше од судиите во Австралија да се отфрли тужбата против неговата сопруга.

Деп и Херд се запознаа во 2011 година на снимањето на филмот „The Rum Diary“. Веста за разводот на Деп и Херд се појави само неколку дена по смртта на мајката на Деп.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: