//
Следи нѐ
To Top

Адел го заборави текстот на „A Million Years Ago“ сред настап (ВИДЕО)

Светски познатата Адел на својата европска турнеја често прави изненадувачки и неочекувани потези за нејзините фанови, објави Танјуг.

Така, и на концертот во Лисабон, кога пејачката го заборави текстот на песната, и кажа „лоши зборови“ пред илјадници луѓе.

реклама

Таа, на почетокот на втората строфа на големиот хит „A Million Years Ago“ целосно го заборави текстот, по што ја прекина песната и одлучи да почне да ја пее од почеток.

Фановите, како и обично, овој потег го проследија со овации.

 

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: