//
Следи нѐ
To Top

Првата паметна даска за сурфање за совршено летно уживање (ВИДЕО)

„Sipa Boards Drive“ е првата паметна воздушна даска во светот која поседува електричен мотор кој воедно служи и како пумпа за воздух. 

Овој компресор ја трансформира воздушната даска во цврст објект за само пет минути.

реклама

133188807

Моторот ја движи даската со брзина од 3,5 јазли на час, целосно еколошки, без штетни емисии и многу тивок.

Даската за сурфање се управува преку управувачот кој е сместен на паметната весла „SipaPaddle“.

Изработена е од екстремно издржлив ПВЦ материјал.

Со помош на апликација можете да го следите движењето на даската, а исто така и да бидете известени кога батеријата ќе падне под 50 проценти.

Се очекува „Sipa Boards Drive“ даската за сурфање да биде пуштена во продажба во август.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Creative

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: