Следи нѐ
To Top

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и многу топло – од среда заладување

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Попладне ќе има услови за изолирана нестабилност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец кој попладне локално ќе се засилува. УВ индексот ќе изнесува 8.

реклама

Температурата ќе се движи од 25 до 33 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 31 степен.

И утре времето ќе боде сончево и многу топло со мала до умерена облачност, дневната температура на повеќе места ќе го надмине 30-от степен целзиусов. Од средината на работната седмица во попладневните часови ќе има локален краткотраен пороен дожд со појава на грмежи.Температурата на воздухот ќе бележи благ пад.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.