//
Следи нѐ
To Top

Сто години женска долна облека во три минути (ВИДЕО)

Кога се во прашање линиите на женското тело добро е познато дека модата се менувала со годините: од „заоблини“ фигури, па до слаб „твиги“ изглед.

Интересно е да се види како во последните сто години паралелно се развивала и модата кај женската долна облека.

реклама

Модата во овој сегмент драстично еволуирала од убавите панталони со тантела од почетокот на векот, преку некои видови женски боксерки, па до корсет.

Се менуваат и границите, а магазинот „Гламур“ со ова видео потсетува и на бизарната фаза кога тангите задолжително „ѕиркаа“ под панталоните.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: