Следи нѐ
To Top

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и многу топло

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува умерен ветер од западен правец кој кон крајот на денот ќе го смени правецот во северозападен.

Утринската температура ќе се движи од девет до 16, а дневната од 25 до 32 степена.

реклама

Во Скопје, слично време, со утринска температура до 14 и со дневна до 29 степени.

Во среда кон крајот на денот ќе има наоблачување со локален дожд во северните денови.

Од четврток следува период на понестабилно време со постепено благо опаѓање на температурата. Во претпладневните часови ќе биде сончево, а попладне ќе има појава на локален дожд и грмежи.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.