//
Следи нѐ
To Top

Казната за пречекорена брзина ја платил со две кофи со монети

Брет Сандерс одлучил на оригинален начин да ја плати казната од 212 долари за пречекорување на брзината за неполни 15 километри на пат во Тексас.

Кога ја добил казната, Сандерс не можел да се помири со тоа, но одлучи да се жали на суд дека казната му била дадена во форма на изнудување.

реклама

Сандерс сепак, однесе во судот 212 американси долари во монети во две преполни кофи.

– Ова за мене е форма на протест. Се работи за тоа што е правилно. Никогаш никој не сум повредил, ниту пак загрозил нечиј живот, рече тој за Ен-Би-Си.

Иаку многумина се согласиле со него, други мислат дека протестот е упатен на погрешна адреса, бидејќи ваквите безброј монети морале да се справат вработените на шалтерите кои немаат никаква  врска со целата приказна.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: