//
Следи нѐ
To Top

СЕВЕРИНА ВИКЕНДОВ РАБОТНО ВО МАКЕДОНИЈА: Ќе пее на прослава на болницата „Систина“

Балканската пејачка Северина овој викенд работно ќе го помине во Македонија, и тоа во петок во Штип, а во сабота во Скопје на две одделни роденденски забави.

Газдата на штипската винарија Еземит на роденден ја носи Северина да ги забавува гостите во петок, а на најбогатиот Македонец според Форбс, Орце Камчев, Северина ќе му пее во сабота во летниот диско клуб „Привилиџ“ на приватна прослава на болницата „Систина“.

реклама
СЕВЕРИНА ВИКЕНДОВ РАБОТНО ВО МАКЕДОНИЈА: Ќе пее на прослава на болницата „Систина“Газдата од Штип ќе треба од скопскиот аеродром да ја земе со џип, на масата каде што ќе седи да има само специјални вина и шампањ „Моет“ и обезбедувачи, а на настапот и двајца кои ќе ја обезбедуваат вратата на собата во која ќе спие.

Неофицијално, сумата која ја побарала, и ќе и биде исплатена била по 30 илјади евра од забава.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: