//
Следи нѐ
To Top

Македонската естрада на 20. роденден на магазинот „Комплетна“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Родендените се слават во друштво на најблиските, а околу 300 најблиски вчеравечер присуствуваа на роденденската забава на списанието КОМПЛЕТНА.

Во присуство на голем број пријатели, колеги, соработници и познати личности, во Музејот на македонската борба, списанието КОМПЛЕТНА го одбележа јубилејот – 20 години од издавањето на првиот број.

реклама

Во опуштена атмосфера, со сите свои гости, се присетија на почетоците и на сите убави приказни од изминатите две децении.

DSC_5296 DSC_5345 DSC_5425 DSC_5417 DSC_5390
<
>

Потоа ги дувнаа свеќичките на роденденската торта и, како што ни рекоа, си посакаа уште многу години успешна работа, а најавија и нови изненадувања за сите свои читатели, од септември.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: