//
Следи нѐ
To Top

Принс починал од преголема доза на опијати

Тестовите покажаа дека славниот пејач Принс, кој беше пронајден мртов во неговиот дом во Минеаполис кон крајот на април, починал од преголема доза на опијати, соопшти надлежно официјално лице, кое побара да остане анонимен, јавуваат американските медиуми.

Досега причината за неговата смрт беше непозната

реклама

Принс (57) е пронајден мртов на 21 април на неговиот имот.

Наодите од тестирањето го потврдија сомнежот дека опијатите имале улога во неговата смрт.

Тој почина само неколку дена откако неговиот авион принудно слета во градот Молин во Илиноис поради лекарска интервенција по враќањето од концерт.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: