//
Следи нѐ
To Top

Хари Потер 19 години подоцна (ФОТО)

Осмото по ред продолжение на „Хари Потер“, театарска претстава под наслов „Хари Потер и проколнатото дете“, наскоро ќе ја има своја премиера во театар во лондонскиот Вест Енд.

Премиерата е закажана за 30 јули, а потерманијата веќе ќе го тресе Лондон.

реклама

Во пресрет на премиерата се појавија и првите официјални фотографии на актерската екипа, возрасниот Хари Потер, неговата сопруга Џини и најмладиот син Албус.

Во ова продолжение Хари е 19 години постар отколку што беше во „Хари Потер и Реликвии на смртта“, работи во Министерство за магии и живее со сопругата и трите деца на училишна возраст.

landscape-1464675659-l-r-harry-potter-jamie-parker-albus-potter-sam-clemmett-ginny-potter-poppy-miller gallery-1464675585-harry-potter-jamie-parker gallery-1464776673-ron-weasley-paul-thornley gallery-1464776536-hermione-granger-noma-dumezweni gallery-1464675412-albus-potter-sam-clemmett
<
>

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Ви препорачуваме

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: