//
Следи нѐ
To Top

Нестабилно, со пороен дожд, грмежи и ветер

Времето денеска претпладне во источните делови ќе биде нестабилно, а од пладне на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Ќе дува слаб до умерен претежно северозападен ветер. Локално се очекува процесите да бидат поинтензивни. 

Температурата ќе се движи од 20 до 31 степен. УВ индексот ќе биде 7.

реклама

Во Скопје и околината претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне со услови за појава на краткотрајна нестабилност. Ќе дува слаб до умерен северопзападен ветер. Температурата ќе се движи од 13 до 29 степени.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: