Поврзи се со нас

Популарно.мк

Ријана и Мајк имаат нова песна (ВИДЕО)

Музика

Ријана и Мајк имаат нова песна (ВИДЕО)

Првата заедничка песна на Ријана и Мајк Вил, „Pour It Up“, предизвика големо внимение на јавноста и таа стана големи хит, а сега, според музичките познавачи, слична судбина ја очекува и нивната нова композиција „Nothing Is Promised“. 

Ријана и Мајк Вил првпат соработуваа во 2011 година, кога ја снимија песната „Pour It Up“. Сега за нивната втора соработка пејачката од Барбадос гостува на албумот на Мајк „Ransom2“.

Продуцентот дополнително ги заинтригира нивните обожавател  о објавувајќи на Фејсбук скратена  верзија од песната, каде што се слуша Ријана.

– Ве предупредив сите дека ќе биде опасно и дека се заигравме, напиша Мајк Вил.

Соработката со Ријана, песната „Nothing Is Promised“, ќе биде прв сигл од новиот албум на Мајк.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.