//
Следи нѐ
To Top

Вие одлучувате – дали Македонките одат во финале на „Ѕвездички“?

Овој петок во живо во самата завршница на натпреварот, вие одлучувате по прв пат кој ќе се пласира во големото финале на втората сезона на мега шоуто “Пинкови ѕвездички”.

Ексклузивно, најгледаната македонска телевизија Сител заедно со каналите на Пинк во регионот, ќе го емитува првото полуфинале во кое ќе слушаме и гледаме 17 балкански ѕвездички.

реклама

Мартија, Антониа и Елена се трите Македонки кои успеаа да се пласираат во првото полуфинале. Очекувајте ги броевите за гласање во петок и сите заедно да ги однесеме до големото суперфинале.

Балканските медиуми ги сметаат за најголеми кандидати за победа, а вие, почитувани гледачи и читатели, бидете дел од магичната петочна вечер и гласајте за нашите три девојчиња.

Очекувајте спектакл кој не се пропушта.

 

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: