//
Следи нѐ
To Top

Хранлива и здрава опција како замена за нездравиот оброк

Како одговор на потребата за постигнување на балансирана исхрана, Хербалајф го овозможува совршеното решение во форма на вкусен, здрав оброк, кој го обезбедува организмот со најважните витамини и минерали, шејкот Формула 1.

Формула 1 шејкот е замена за оброк и досега им има помогнато на луѓе низ целиот свет да ја постигнат својата балансирана дневна исхрана и посакуваната цел. Преку промена на дневните навики и прехранбената рутина, особено за појадокот, секој може да се храни здраво, додека истовремено штеди на калории, преку намалување на нивното внесување и постигнување на балансирана исхрана.

реклама

Еден од првите чекори, кој треба да ги направи секој кој верува и се стреми кон балансирана исхрана со сите потребни хранливи материи, е да ги замени нутритивно несоодветните појадоци, кои изобилуваат со празни калории, со побалансиран и поздрав оброк.

На пример, може да се замени појадокот со бурек, кој содржи повеќе од 930 калории, сендвич, кој содржи 732 калории, или пак кафе и печиво, кои содржат повеќе од 612 калории, со Формула 1 шејкот, кој е практична здрава алтернатива на висококалоричниот појадок и содржи само 220 калории. Со оваа замена, може да се започне и достигне квалитетната исхрана, може да се внесат најважните витамини и минерали и дополнително, преку практикување на физичка активност може да се достигне здрав начин на живот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: