//
Следи нѐ
To Top

Перформанс на 100 дронови на небото над Сиднеј

Небото над Австралија овие денови беше интересно место за танц на осветлени дронови, кои изведоа необичен перформанс.

Станува збор за маркетиншки потег на компанијата Интел, која на небото над Сиднеј испрати 100 илуминирани дронови, како дел од фестивалот Вивид и со музика на Бетовеновата Петта симфонија.

реклама

Танцот на дроновите, кој започна во средата, ќе трае вкупно пет дена. Ова не е првпат на небото над некоја светска метропола да се одржи танц на малите летечки уреди.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Ви препорачуваме

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: