//
Следи нѐ
To Top

ЕНРИКЕ ИНГЛЕСИАС: „Здраво Македонија, ве очекувам на моето шоу!“ (ВИДЕО)

Кралот на латино поп музиката, Енрике Инглесиас, лично ги покани македонските фанови преку неговата официјална Фејсбук страница (која има над 50 милиони фанови), на концертот кој ќе се одржи идниот понеделник (20.06.2016), во ВИП Арената на СЦ „Борис Трајковски“.

Енрике во Скопје доаѓа во рамките на светската турнеја „Sex and Love“ во која го промовира својот последен студиски албум. На македонската публика, меѓудругото, ќе и` се претстави со сите негови досегашни хитови, вклучувајќи ги последните и можеби најпопуларни „Bailando“, „El Perdon“, потоа, „Not In Love“, „Hero“, „Tonight“, „Bailamos“, „I Like It“… кои несомнено беа на челните позиции на разни топ листи во светот.

реклама

Во прилог, линк од видеото, од официјалната фејсбук страница на Енрике Инглесиас.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: