Поврзи се со нас

Популарно.мк

„Горилаз“ се враќаат на сцената

Сцена

„Горилаз“ се враќаат на сцената

Во текот на изминатите месеци Демон Албарон работел на нови песни за групата „Горилаз“ и првиот план беше албумот да биде објавен во 2016 година. Но, како што открива неговиот соработник Џејми Хјулет, тоа „многу специјално“ издание не треба да се форсира и да се објавува пред 2017 година.

И натаму неименуваниот албум ќе биде шесто студиско издание на популарната група и продолжување на музичката приказна од 2011 година под наслов „The Fall“.

И покрај тоа што повеќето детали во врска со новите песни и натаму се тајна, познато е дека Албарн работел со легандарниот француски композитор Жан Мишел Жар, кантавторот и пејач Лијам Бејли и чикашкиот рапер Вик Менс.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.