//
Следи нѐ
To Top

„Горилаз“ се враќаат на сцената

Во текот на изминатите месеци Демон Албарон работел на нови песни за групата „Горилаз“ и првиот план беше албумот да биде објавен во 2016 година. Но, како што открива неговиот соработник Џејми Хјулет, тоа „многу специјално“ издание не треба да се форсира и да се објавува пред 2017 година.

И натаму неименуваниот албум ќе биде шесто студиско издание на популарната група и продолжување на музичката приказна од 2011 година под наслов „The Fall“.

реклама

И покрај тоа што повеќето детали во врска со новите песни и натаму се тајна, познато е дека Албарн работел со легандарниот француски композитор Жан Мишел Жар, кантавторот и пејач Лијам Бејли и чикашкиот рапер Вик Менс.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: