Следи нѐ
To Top

МАКЕДОНИЈА ПОД ТОПОЛ БРАН: Сончево со температура до 37 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 25 до 37 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе достигне до 35 степени.

реклама

Под влијание на многу топла воздушна маса од југ во наредните дена ќе преовладува сончево и многу топло време.

Најтопло ќе биде за време на продолжениот викенд, кога на повеќе места температурата на воздухот ќе надмине 35 степени, а долж Повардарието ќе достигне и 40 степени.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.