Следи нѐ
To Top

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Температурата ќе достигне 40 степени!

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 8. Температурата ќе се движи од 28 до 40 степени.

Во Скопје слично време со температура до 39 степени.

реклама

Под влијание на многу топла воздушна маса од југ во наредните денови ќе се задржи сончево и многу топло време.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.