//
Следи нѐ
To Top

Калвин Харис ќе напише песна за раскинувањето со Тејлор Свифт

Поп пејачката Тејлор Свифт од сите свои поранешни неуспешни романси направи хитови, а меѓу „опеаните“ се и Џо Џонас, Хери Стајлс, Џон Мејер и Џејк Џиленхол.

Но, нејзиното последно момче, 32-годишниот шкотски Ди-Џеј Калвин Харис е решен овој пат „да ја претрка“ и тој да напише песна за крајот на нивната врска.

реклама

Да се присетиме. Тие првпат се сретнаа на доделувањето на наградите „ЕЛЛЕ Стајл“ и нивната врска траеше 15 месеци. Оставија впечаток на совршена двоојка, но на почетокот на месецов тие ја прекинаа љубовната врска, наводно поради тоа што Калвин сметал дека „меѓу нив веѓе нема никаква страст“.

Сепак, се чини дека 26-годишната пејачка не е премногу погодена од тоа, бидејќи уште во мај беше видена како цела вечер танцува со Том Хидлстоун, со кого сега наводно е во врска.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: