//
Следи нѐ
To Top

ПОДГОТВЕНИ ЗА ЗАБАВА: Слушнете ги сите летни хитови во една песна (ВИДЕО)

Дрејк, Ријана, Калвин Харис, Бијонсе, Зејн, Тимберлејк – сите тие во една песна… звучи како хит над хитовите, зарем не?!

Секоја година бројни песни се натпреваруваат која ќе биде крунисана како најголем летен хит. Знаете, зборуваме за таа една песна која цело лето ќе се врти по радијата и без која нема да помине ниту една вечер во диско.

реклама

Оваа година такви хитови има многу! Калвин Харис, Бијонце, Џастин, Ријана и многу други направија одлични песни и навистина е тешко да се одреди хитот кој ќе го одбележи ова лето.

Но, за среќа, тука е диџејот Еарворм, кој сите овие песни ги спои во еден, ултимативен „Summersmash ’16“, а како тоа звучи, оставаме на вас да оцените.

 

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: