//
Следи нѐ
To Top

Дете почина во несреќен случај во Куманово

Шестгодишно дете почина во несреќен случај, што се случи претпладневно во лифт во станбена зграда на булеварот „Трета македонска ударна бригада“ во Куманово во која живеело момчето со своето семејство.

Случајот го потврди МВР од каде информираа дека настанот се случил во 11:40 часот во станбената зграда каде што детето родено 2010 година, од засега непознати причини било потфатено од лифтот и починало на лице место.

реклама

Денеска на местото на несреќата беа екипи од ТППЕ Куманово и од Итна помош од каде потврдија дека детето имало повреди на главата.

Увидот на екипите на СВР Куманово и на Основното јавно обвинителство заврши. Телото на детето, по наредба на јавниот обвинител, е предадено за обдукција.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: