Следи нѐ
To Top

Жена загина во сообраќајка на кај прилепското село Лагово

Една жена загина, а еден маж е повреден во тешката сообраќајна несреќа што се случи попладнево на патниот правец Прилеп-Битола, кај клучката кај селото Лагово.

Според информациите од СВР Битола, во несреќата загинала жена на возраст од околу 66 години, а маж е повреден и е префрлен во Градската болница во Прилеп.

реклама

До несреќата дошло околу 16 часот при судир на патничко возило марка „пасат“ и мотоцикл.

Загинатата жена била сопатничка на моторциклот, а возачот е повреден.

На местото на несреќата во тек е увидот на полицијата и јавен обвинител.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.