//
Следи нѐ
To Top

ЗА ПЕТ МИНУТИ ЈА ИЗБЕГНАЛЕ ЕКСПЛОЗИЈАТА: Авионот од Скопје кој летал за Истанбул е пренасочен

Авион што полетал од Македонија за Турција на компанијата „Туркиш Ерлајнс“ за речиси 5 минути успеал да се спаси од нападот на турскиот аеродром.

Имено авионот на редовна линија за Турција се наоѓал на само пет минути пред слетување на аеродромот, непосредно пред нападот што го потресе светот.

реклама

Во моментов летот е пренасочен и истиот можете да го следите ТУКА.

Сите летови на меѓународниот аеродром “Ататурк” во Истанбул се прекинати по самоубиствениот напад во кој загинаа најмалку 28 лица, а ранети се над 20.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: