//
Следи нѐ
To Top

Од Малага до Ливерпул за само две минути (ВИДЕО)

Летот од Малага до Ливерпул трае околу три часа, но во ова прекрасно видео времето на летање е „скратено“ на само две минути.

Видеото од долгото патување ги прикажува убавините и разновидностите на Европа, видени од воздух.

реклама

Видео материјалот го направи Гери Финч, фотограф и ИТ менаџер, и тоа со неговиот мобилен телефон, низ прозорецот од авионот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијајуни 28, 2016
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијајуни 28, 2016
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијајуни 28, 2016
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: